Mali patrioci

Utworzono dnia 29.04.2022

25 - 29.04. 2022r. Poznajemy nasz kraj

Tematem tygodnia  w każdej z naszych grup  była "Polska  - moja ojczyzna". Przedszkolaki dowiedziały  się jakie mamy  symbole narodowe, legendy polskie i tradycje. Poznały wiersz W. Bełzy "Kto Ty jesteś?", wysłuchały utworu Cz. Janczarskiego "Co to jest Polska?" oraz nauczyły się wiersza Cz. Janczarskiego "Barwy ojczyste".

Dzieci  zagłebiły  swoją wiedzę  na temat jak dbać o swoją ojczyznę oraz  pielęgnować wartości patriotyczne. Przedszkolaki wskazywały na mapie Polski morze, niziny, wyżyny, góry oraz stolicę - Warszawę i rzekę Wisłę. Odnajdywały  również   miejscowość, w której mieszkają - Gilowice.

Podczas  oglądania filmu edukacyjnego  o Polsce śpiewały Hymn Państwowy, zachowując przy tym odpowiednią postawę.

W grupie II podsumowaniem zajęć było wykonanie własnego albumu z wykorzystaniem prac plastycznych z całego tygodnia. Znalazły się w nim m.in. mapa Polski, flaga, godło oraz hasła związane ze słowem "patriota".

Nasz dom, nasze przedszkole to również nasza "mała ojczyzna" - z tej okazji Marysia Szypke (siostra jednego z naszych przedszkolaków  - Kubusia)  podarowała  do przedszkola włąsnoręcznie namalowane  logo naszej placówki .  BARDZO   DZIĘKUJEMY!

Mali patrioci

Utworzono dnia 29.04.2022, 20:02