Mogę zatrzymać smog - Przedszkolaku złap oddech

W  ramach  kampanii  realizowanej  przez  Urząd  Marszałkowski Województwa  Śląskiego  w Katowicach  nasze  przedszkole otrzymało oczyszczacze  powietrza, które  znajdują  się  w  dwóch  największych  salach  zajęć i zabaw. Dbają  one  o  to,  czym  oddychamy  w przedszkolu.

Od  kilku  miesięcy w  naszej  placówce  systematycznie podejmowane  są  również  działania  mające  na celu podnoszenie  świadomości  ekologicznej wśród  dzieci,  rodziców i pracowników  w  zakresie  wpływu  zanieczyszczonego  powietrza na zdrowie.

Dzieci  ze  wszystkich  grup  wiekowych  uczestniczą  w  zajęciach  z  wykorzystaniem  materiałów  edukacyjno - informacyjnych  przekazanych  przez  Urząd  Marszałkowski, poznają  sposoby  unikania  narażenia  na zanieczyszczone  powietrze  oraz  wdrażane  są  do  śledzenia  stanu  jakości  powietrza. Wykonują  także  ciekawe  eksperymenty  i  promowany  jest  wśród  nich  zdrowy  styl  życia - zdrowa  dieta, ruch, przebywanie  na  świeżym  powietrzu.

Przedszkolaku złap oddech

Utworzono dnia 19.03.2021, 17:40