Warsztaty edukacji regionalnej

Gminna   Biblioteka  Publiczna  w  Gilowicach, dzięki  uzyskaniu  dotacji  z  Ministerstwa  Kultury i Dziedzictwa  Narodowego,  realizowała w poprzednim roku szkolnym  w  naszym  przedszkolu projekt  związany  z  edukacją  regionalną.  Prowadzone  były  warsztaty,  podczas  których  dzieci  poznały  gwarę  oraz   tradycyjne  pieśni  z  naszego  reginu  - Żywiecczyzny. Projekt  zakładał  również  przygotowanie  programu  folklorystycznego  z uwzględnieniem  wieku  uczestników.  W ramach  podejmowanych  działań  odbyły  się  również  warsztaty  tradycyjnego  zdobienia  palm  wielkanocnych  i  tradycyjnego  zdobienia  choinki.

Nauka  gwary  odbywała  się   przy  pomocy  dostępnych  w  Gminnej  Bibliotece  Publicznej materiałów   źródłowych - słowników  i  śpiewników. Spotkania   odbywały  dwa  razy  w  tygodniu, a  ich  efektem  było przygotowanie  finałowego  koncertu - występu  Małych  Górali.

Rezultatem  realizacji  podjętych  w  ramach  projektu  zamierzeń  było poznanie  przez  dzieci  rodzimego  folkloru, zaszczepienie  w  nich  pasji  do  tego  rodzaju  działań  oraz   określenie  przynależności  kulturowej  do  regionu. Po  zakończeniu  projektu  dzieci  z  naszego  przedszkola  mogą nadal  bogacić  swoją  wiedzę  na  temat  naszego  regionu  i  rozwijać  umiejętności,   przystępując  do  działających  w  naszej  gminie  zespołów  regionalnych.

Warsztaty edukacji regionalnej

Utworzono dnia 14.03.2019, 11:21