Warsztaty Wielkanocne

Utworzono dnia 10.04.2019

10.04.2019r. Siano  nie  tylko  dla  kozy...

Po  raz  pierwszy  w  naszym  przedszkolu  gościliśmy  artystów  ludowych  ze  Stryszawy,  specjalizujących  się  w  wytworach  z  siana. Przeprowadzili  oni  warsztaty, w czasie  których  dzieci  mogły  dowiedzieć  się  skąd  się  bierze  siano,  kto  się  nim  żywi,  a  przede  wszystkim  jak  go  można  wykorzystać  w  celach  artystycznych. W  prosty  i  umiejętny  sposób  artyści  przedstawili   dzieciom, jak   wykonać  figurkę  wielkanocną. Pokazali  też  zestaw  pięknych,  gotowych  eksponatów.

Dzieci  samodzielnie  formowały  gniazdko z  siana   i  tułów  ptaszka,  okręcały  nitką,  a  wykańczały  z  pomocą  artystów.  Wszędzie  unosił  się  niepowtarzalny  zapach  siana. Dzieci  były  zachwycone efektem  swojej  pracy. Ich  figurki  z   siana  będą  mogły  już  wkrótce  ozdobić  wielkanocne  stoły.

Warsztaty Wielkanocne

Utworzono dnia 10.04.2019, 13:39