Świętujemy 100lecie Odzyskania Niepodległości

Utworzono dnia 08.11.2018

09.11.2018r.  " Kto ty jesteś? Polak mały!"

11 listopada  2018r.  to szczególna  data w  kalendarzu  każdego  Polaka - w tym  właśnie  dniu  świętujemy  100 lat odzyskania  niepodległości  naszej ojczyzny. Na  tę  wyjątkową  okoliczność  nasze  przedszkolaki  w  odświętnych  lub  biało-czerwonych strojach zgromadziły  się w przedszkolu,  aby  wspólnie  uczcić  tę  okazję.

Przedszkolaki   zaśpiewały  patriotyczne  pieśni oraz wyrecytowały  wiersze  na  temat  ojczyzny  - w  tym  też  ponadczasowy  "Katechizm  polskiego  dziecka "  W. Bełzy. O symbolicznej  godzinie - 11.11  - wszystkie  dzieci  uroczyście  odśpiewają   Hymn Narodowy.

Dzieci  zabiorą  ze  sobą  do  domów  flagi  i  biało-czerwone  kotyliony, aby  móc  świętować również wśród  swoich  bliskich.

Przedszkolaki  obiecały  również, że  bedą  zawsze  z   pełnym  szacunkiem  odnosić  się  wobec symboli  narodowych  oraz  będą  kochać  swoją  ojczyznę, jako   swój  dom i  miejsce, w którym  tkwią  ich  korzenie.

Świętujemy 100lecie Odzyskania Niepodległości

Utworzono dnia 09.11.2018, 10:37