Spotkanie z panią pielęgniarką

Utworzono dnia 10.05.2018

10.05.2018r.  Dbamy o nasze zdrowie

W majowy poranek do naszego przedszkola  zaprosiliśmy  panią  pielęgniarkę  Emilię  Szwajcę, aby opowiedziała  nam  o  swojej  pracy  i  o  funkcjonowaniu  służby  zdrowia  w  naszej  gminie.

Pani  Mila  w  ciekawy  sposób  przekazała  informacje  na  temat  dbania  o  swoje  zdrowie,  konieczności  szczepień  ochronnych  oraz  wizyt  u  lekarza,  gdy  dopadnie  nas  choroba. Zwróciła  też uwagę na  właściwe odżywianie  oraz  aktywny  tryb  życia,  jako  warunek  dobrego  zdrowia. Pani  pielęgniarka  uwrażliwiła  również  przedszkolaki  na  niebezpieczeństwa, na   które  mogą  się  natknąć  podczas wiosennych  i  letnich  zabaw,  takich  jak  kleszcze oraz inne  owady  i  zwierzęta  oraz  jak  należy  postępować  w  przypadku  zetknięcia  się  z  nimi.

Dzieci  z  zaciekawieniem  słuchały  i  przyrzekły,  że  nie  będą  się  bać  ani  lekarza, ani  pielęgniarki  zwłaszcza,  że  mają  w  naszym  Ośrodku  Zdrowia  nową  ciocię  Milę.

Spotkanie z panią pielęgniarką

Utworzono dnia 11.05.2018, 10:33