Zabawy z pianą

Utworzono dnia 05.10.2016

28.09.2016r. "Zabawy z pianą"

W  ramach  przerabianej tematyki kompleksowej z cyklu "Każdy czyścioch Ci to powie, mycie to jest  samo  zdrowie" w grupach II i III (czterolatki) odbyły  się  zajęcia: "Zabawy  z pianą". Dzieci  poznawały  różnego  rodzaju  mydła, określały  ich  zapach,  kształt  oraz  kolor.

Następnie przedszkolaki  brały  udział  w  przedszkolnym  laboratorium - tworzyły mydlane  roztwory, puszczały  bańki  mydlane, obserwowały  rozpuszczanie  się  mydła  w  wodzie. Uczyły  się  również  prać: chusteczki, ubranka  dla  lalek, które  potem  rozwiesiły  na podwórku, aby  wyschły.

To  była  świetna  zabawa,  podczas  której  dzieci  miały  okazję  ćwiczyć  swoje  narządy  mowy  na  wyrazach  dźwiękonaśladowczych: plusk, chlap, szor itp

Zajęcia  umiliła piosenka "Łazienkowe  oceany", zapraszając dzieci do świata  mydlanej  piany.

Zabawy z pianą

Utworzono dnia 05.10.2016, 14:07