Wycieczka do remizy strażackiej

Utworzono dnia 17.05.2017

17.05.2017r. Z  wizyta  w  remizie

W  dniu  17  maja  przedszkolaki  uczestniczyły  w  spotkaniu  ze  strażakami z okazji  niedawnego  Dnia  Strażaka.

Dzieci  miały  okazję  poznać  sprzęt  i  wyposażenie  remizy  strażackiej  OSP  w  Gilowicach.  Panowie  strażacy  i  pani  strażak w  bardzo  ciekawy  sposób  przybliżyły  dzieciom  informacje  związane  z  ich  ciężką  pracą  i służbą. Dzięki  uprzejmości  strażaków  dzieci  mogły  obejrzeć  pokaz sprzętów  strażackich  używanych  w  czasie  pożarów,  powodzi,  wypadków  oraz  innych  zdarzeń  kiedy  to  strażacy   dążą  z  pomocą  ludziom,  zwierzętom  i  gospodarstwom  domowym.

Przedszkolaki  miały  możliwość  uczestniczenia  w  prezentacji  poprzez  trzymanie  węży  gaśniczych,  ubieranie  odzieży  ochronnej - sprawiło  to  dzieciom  wiele  radości.

Na  zakończenie  strażacy  ostrzegli  dzieci  o  istniejących  zagrożeniach  i  zwrócili  uwagę  na  dbanie  o  swoje i  innych  bezpieczeństwo  w  różnych  okolicznościach. Przypomnieli  także  numery  alarmowe i zasady  zgłaszania  zdarzeń  poprzez  odegranie  scenki.

Dzieci  oklaskami  i  słodyczami  podziękowały  zarówno  za spotkanie,  jak  i za  ich poświęcenie  w  ich  codziennej  służbie.

Wycieczka do remizy strażackiej

Utworzono dnia 17.05.2017, 15:07