"W zdrowym ciele, zdrowy duch"

Utworzono dnia 24.05.2017

24.05.2017r. Poznajemy zasady  zdrowego  żywienia

Dziś  przedszkolaki  spotkały  się  z  panią  Czesią - przedszkolną  intendentką,  która  zachęcała  je  do  przestrzegania   zasad  zdrowego  żywienia.

Dzieci  odpowiadały  na  pytania:  co należy  jeść,  aby  posiłki  były zdrowe  i  wartościowe?  czego  należy  unikać? jakie  produkty  powinny  znaleźć  się  w  jadłospisie  przedszkolaka?   Dowiedziały  się  także  czemu  służy  aktywność  ruchowa,  zrozumiały  potrzebę  prawidłowego  żywienia,  jako  źródła  zdrowia.

Następnie  starszaki  wykonały  prace  w  grupach,  gdzie na  planszach  zatytułowanych  "Co  jest  zdrowe?  Co  jest  niezdrowe?" - umieszczały  odpowiednie  produkty.  Doskonale  poradziły  sobie  z  zadaniem,  dopasowując  produkty  w  odpowiednie  miejsce.

"W zdrowym ciele, zdrowy duch"

Utworzono dnia 24.05.2017, 12:55