Święto Drzewa

Utworzono dnia 12.10.2016

10.10.2016r.  Święto  Drzewa

10 października  obchodziliśmy w  naszym  przedszkolu  Dzień Drzewa. "Święto  Drzewa",  jako  jeden  z programów  edukacji  ekologicznej,  ma  na  celu  podnoszenie  świadomości  społeczeństwa, w  tym  dzieci  i  młodzieży,  w  zakresie  ochrony  środowiska  i  zmian  klimatycznych.

W  ramach  tego  święta  nauczyciele w poszczególnych  grupach  przeprowadzili  zajęcia  dydaktyczne  o  tematyce  ochrony  drzew. Przedszkolaki  dowiedziały  się,  co  dają  drzewa  ludziom  i  zwierzętom, jaka  jest  ich  rola  w przyrodzie. dzieci  wykonały  prace  plastyczne  dotyczące  tematyki  tego  dnia.  Również  nasze  sale  zostały  przyozdobione  dekoracjami  jesiennymi  w  formie  kolorowych  drzewek. Następnie pod  opieką  wychowawców  dzieci z  najstarszej  grupy  wyruszyły  do  ogrodu  przedszkolnego,  by  zasadzić  wspólnie  drzewko, którym  będą  się  odtąd  opiekować.

Przedszkolaki  "porozmawiały"  także  z  wieloletnim  świerkiem,  który  rośnie  na  terenie  naszego  ogrodu  i  obiecały,  iż  nie  będą  mu  wyrządzać  krzywdy  podczas  swoich  zabaw  w  pobliżu.

Święto Drzewa

Utworzono dnia 12.10.2016, 14:47