Nasza wizyta w Gminnej Bibliotece w Gilowicach

Utworzono dnia 31.03.2017

30. i 31.03.2017r. Biblioteka

"W bibliotece książek bez liku,

wszystkie poukładane w najlepszym  szyku"

Jak  co  roku,  korzystając  z  zaproszenia  Pani  W.Hajok  przedszkolaki  udały  się  na  wycieczkę  do  Gminnej  Biblioteki. Wzbogaciły  swoją  wiedzę  na  temat  książek  oraz  ich  powstawania. Uświadomiły  sobie, że  książka  jest  efektem  pracy  wielu  ludzi (pisarz, grafik, ilustrator, drukarz itp).

Wszystkie  przedszkolaki  w  ciszy  i  skupieniu  słuchały  bajek  czytanych  przez  panie z  przedszkola  oraz  zaproszonych  gości : Panią  Sylwię G. i  Panią  Gabrielę K.

Dzieci  zapoznały  się  z  biblioteką - miejscem  wypożyczania  książek. Poznały zasady  zachowania obowiązujące w bibliotece. Przy  tej  okazji  każdy  przedszkolak  wdrażany  jest  do  dbałości  o  książki,  wie  jak  korzystać  z  książek,  aby  mogły  służyć  innym.

Pani  Wanda  wręczyła dzieciom  upominki  w  postaci  ciekawych  książeczek oraz  słodkich  lizaków. Po  przyjściu  do  przedszkola  przedszkolaki postanowiły  zaprojektować  własną  książeczkę. Same  zdecydowały  o  jej  wyglądzie  i  tytule.

Nasza wizyta w Gminnej Bibliotece w Gilowicach

Utworzono dnia 31.03.2017, 13:58