Górnik w przedszkolu

Utworzono dnia 08.12.2016

08.12.2016r. Spotkanie  z  górnikiem

Grudzień  to  miesiąc,  który  kojarzy  się  nie  tylko  ze  Świętym  Mikołajem. W  tym  miesiącu  swoje  święto  obchodzą  również  górnicy. Chcąc  przybliżyć  dzieciom  trudną  i  odpowiedzialna  pracę  górnika  zaprosiliśmy  do  naszego  przedszkola  górnika  w  galowym  mundurze - dziadka Asi G., pana  Włodzimierza  Gąsiorek.

Pan  Włodek  przedstawił  dzieciom  elementy  galowego   stroju. Ciekawie  opowiedział  o  trudnej  i  niebezpiecznej  pracy  górnika. Przedszkolaki  pytały  o barwy  pióropuszy.  Dowiedziały  się,  że  biały  to  pióropusz  sztygara, inżyniera;  zielony - dyrektora;  czarny - górnika,  a  czerwony - członka  orkiestry  górniczej. Nie  obeszło  się  również    bez  przymierzenia  górniczej  czapki.

Dzieci  podziękowały  gościowi  za  ciekawe,  pełne  wrażeń  spotkanie  piosenką  i  wierszem.

Górnik w przedszkolu

Utworzono dnia 08.12.2016, 10:35