Bezpieczne dziecko i pies

Utworzono dnia 06.10.2016

04.10.2016r. "Bezpieczne  dziecko  i  pies"

W  dniu,  gdy  na  całym  świecie  obchodzone  jest  święto  zwierzą,  do  naszego  przedszkola  zawitał  niecodzienny  gość. Była  to  suczka  Florka, która  wraz  ze  swoją  opiekunką, przybyła  do  nas  z  Bielskiej  Szkoły  dla  Psa  w  ramach  autorskiego  programu  edukacyjnego "Bezpieczne dziecko  i  pies".

Dzieci  wysłuchały  z  uwagą,  jak  należy  się  zachowywać  w  obecności  psa  i  czego  unikać.

Poznały  także  postawy ("Drzewo", "Żółw"), które należy  przyjmować  w razie  kontaktu  z  obcym  psem. Dzieci  ćwiczyły  postawy  obronne  i  miały  możliwość  zaprzyjaźnienia  się   z  czworonożnym  gościem.

Przedszkolaki  otrzymały  również  dyplomy  za  udział  w  programie  i  złożyły  obietnicę, iż  będą  wrażliwe  na  potrzeby  i  krzywdę  zwierząt.

Bezpieczne dziecko i pies

Utworzono dnia 06.10.2016, 10:27