19.11.2021 Piątek

Utworzono dnia 22.11.2021

Dzień dobry kochane Przedszkolaki!!!

Witamy również serdecznie  Rodziców ,którzy wspierają  Swoje  pociechy w  tym  trudnym czasie, aby nie był dla nich nudny.

1.Jak wiecie kotki bardzo lubią być czyste ,dlatego liżą  swoje łapki języczkiem. My mamy rączki ,więc myjemy je często w trosce o nasze zdrowie.

Usiądźcie na dywanie i zabawcie się przy znanej  piosence o kotku.

Podobała Wam się  zabawa? A czy znaliście słowa tej piosenki? My pamiętamy ją z naszego dzieciństwa, choć trochę czasu minęło. Nauczcie się słów na pamięć.

2. Zapraszamy Was teraz do dwóch krain: „Czystolandii” oraz „Zarazkolandii’ .Poproście Rodziców lub starszego rodzeństwa o przeczytanie tekstu.

„Czystolandia”

Dzieci bawią się wesoło na placu zabaw. Po powrocie myją dokładnie ręce. Jedzą posiłek, po którym myją zęby. Następnie malują farbami o tym jacy są szczęśliwi. Gdy skończą, sprzątają i znów myją ręce. Zawsze pamiętają o tym, żeby myć ręce po wyjściu z toalety, po zabawie, przed jedzeniem czy po czynnościach porządkowych. Są zdrowe, wesołe i szczęśliwe, bo dbają o swoje zdrowie.

„Zarazkolandia”

Tymczasem w krainie Zarazkolandii, dzieci bawią się beztrosko. Brudnymi rękami jędzą posiłki, nie myją rak po wyjściu z toalety, ani po zabawach. Zarazki rozprzestrzeniają się wszędzie, a dzieci zaczynają chorować: kaszlą i kichają .Nie mogą sobie poradzić , więc szukają pomocy. Wysyłają kolegę po pomoc do sąsiedniej krainy. Koledzy z Czystolandii tłumaczą im , że chorują dlatego , ponieważ nie dbają o czystość i zdrowie. Zapraszają ich do łazienki, gdzie czeka na nich Królowa Rękusia.

Wszystkie dzieci myją ręce i powtarzają wierszyk za królową: „ Kto chce zawsze zdrowy być, musi często ręce myć. Woda z kranu oraz mydło , na zarazki to straszydło”.

3.Spróbujcie odpowiedzieć na pytania:

- W której krainie chcielibyście zamieszkać?

- Jaka była kraina Czystolandii, a jaka Zarazkolandii?

- Co wydarzyło się w Zarazkolandii ?

- O czym należy pamiętać ,aby być zdrowym?

Wspólnie z Mamą lub Tatą postarajcie się powtórzyć  ten wierszyk.

4. Zachęcamy Was teraz do zabawy ruchowej „Uciekaj przed zarazkami”

Na sygnał biegajcie swobodnie. Wtem zjawia się zarazek( np .ktoś z dorosłych).

Kogo dotknie, ten staje się zarazkiem. Może go uratować tylko mydło ( ktoś z rodzeństwa). Kolejno dotyka dziecka i razem dalej się bawią. Dzieci muszą uważać, aby zarazek ich nie dotknął.

5.Wiemy doskonale jak pięknie potraficie rysować, malować, wyklejać itp. Zróbcie pracę na temat jednej z poznanych krain. Użyjcie w tym celu dostępnych materiałów , które macie
 w domu.

Poproście Rodziców o przesłanie swoich prac, aby wszyscy mogli podziwiać wasze talenty.

6. Odpoczynek to bardzo ważna sprawa, a więc połóżcie się i posłuchajcie bajki o kotku

Jesteśmy z Wami, myślimy o Was . Życzymy Wszystkim dużo zdrowia ,wesołej zabawy
 i dużo uśmiechu.