Podsumowanie projektu regionalnego

Utworzono dnia 18.12.2019

18.12.2019r. "Po  górolsku,  po  nasymu"

Dziś  w  naszym  przedszkolu  odbyło  się  podsumowanie  projektu  regionalnego  finansowanego  z  Ministerstwa Kultury  i Dziedzictwa  Narodowego.  Projekt  trwał  od  marca  bieżącego  roku  i  miał  formę  warsztatów,   a  zakładał  naukę  gwary,  przyśpiewek  oraz  tańców  regionalnych. Dzieci  poznały  także   kulturę  i  tradycje naszego regionu,  między  innymi  te  związane  z  obchodzeniem  Świąt  Wielkanocnych  i  Bożego  Narodzenia. Poznały  również  tradycyjne  zabawki  regionalne. Nauka  gwary  odbywała  się  na  podstawie  słowników   zgromadzonych  w  Bibliotece  Gminnej.

Podczas  podsumowania  projektu  nasze  przedszkolaki  w  stojach  regionalnych  zaprezentowały  się  pięknie  przed  Panem  Wójtem  oraz  zgromadzonymi  gośćmi - zaśpiewały,  zatańczyły  i  zaprezentowały  gwarę,  co  zostało  przyjęte  z  ogromnym  aplauzem.

Podsumowanie projektu regionalnego

Utworzono dnia 18.12.2019, 13:35