23.11.2021 - Wtorek

Utworzono dnia 23.11.2021

Witamy Was Drogie Dzieci w kolejnym dniu!

Zapraszamy do wspólnej zabawy.

1. Zaproście domowników do zabawy powitalnej.

- Dobierzcie się w pary mówiąc głośno: „Dzień dobry!” – podajcie sobie ręce

- „Witam” – przybijcie piątki i podskoczcie w górę

- „Cześć” – zróbcie „żółwika”.

Powtórzcie i za każdym razem powitajcie inną osobę.

1. Matematyczna zabawa skarpetkowa.

Wyciągnijcie skarpety swoje i swojego taty, rozdzielcie je i pomieszajcie wszystkie – Waszym zadaniem jest dobranie ich w pary.Prosimy rodziców o sprawdzenie poprawności wykonania zadania. A teraz z pomocą rodziców głośno policzcie, ile par skarpet udało się Wam zebrać.

1. A teraz zapraszamy Was do wesołej gimnastyki. Zaproście do zabawy domowników.

1. Poproście dorosłych o narysowanie konturu skarpet. Waszym zadaniem będzie przyozdobienie skarpet dostępnymi w domu materiałami (bibuła, kredki, farby, papier kolorowy, gazety).

Zachęcamy do przesłania zdjęć Waszych prac na stronę przedszkolną.

1. Napracowaliście się, więc teraz czas na relaks. Możecie zrobić to w parach z domownikami lub zaprosić do zabawy swojego misia.

Maszeruje dzielny misio,                            Dzieci ugniatają plecy całymi dłońmi, raz jedną, raz drugą.

Znany wszystkim słodki Rysio.                  Mają dłonie położone jedna przy drugiej.

Rozsuwają dłonie na boki, jedną w prawo, drugą w lewo.

Nie wytrzyma dłużej głodu,                       Delikatnie uderzają piąstkami.

Szuka wszędzie dzbanka miodu.              Obiema dłońmi jednocześnie rysują kółeczka.

Puka do każdego ula,                                Uderzają zgiętymi palcami wskazującymi.

a wiatr w polu mocno hula!       Mają dłonie jedna przy drugiej, przesuwają je razem od szyi po dolną część pleców.

Dziękujemy za wspólną zabawę, życzymy Wam i Waszym Rodzicom dużo zdrówka!

Wasze Panie